Notice: Undefined index: bme-message in /hosting/www/bmesoft.cz/i-chovatel/wp-content/plugins/bmesoft-cz/bmesoft-cz.php on line 257

Psí mlsky “Foxky”

Dnes jsem upekla svým chlupatým miláčkům psí mlsky Foxky. Můj vlastní recept vonící po rybách. Za pár korun upeču spoustu psích dobrůtek vhodných jako odměna nebo prostě jen tak. Nejraději volím drobné tvary (kuličky, válečky, tyčinky), protože jsou vhodné právě jako odměna doma i venku. Hlavní výhodou je, že přesně víte, co dobrůtky obsahují a nízká pořizovací cena.

Ingredience na Foxky:
250 – 300 g polohrubé mouky
konzerva sardinek v oleji
plátek celeru – cca 1 cm silný
1 vajíčko
2 – 4 lžíce řepkového oleje 
trocha petrželky (nemáte-li, nevadí)

Postup:
Plátek celeru nastrouhám na jemno a spařím horkou vodou. Polohrubou mouku, konzervu sardinek včetně oleje , celer, vajíčko, nasekanou petrželku a polovinu oleje dám do mísy a důkladně promíchám. Podle hustoty těsta přidám i zbytek oleje. Nemáte-li zrovna řepkový, nevadí. Stejnou službu udělá jednodruhový slunečnicový (olivový si šetřím na dobrůtky, které neprojdou tepelnou úpravou).  
Z těsta tvaruji malé kuličky, pokládám na plech s pečícím papírem a peču v rozpálené troubě na 160 – 180 st. cca 10 – 15 minut.  Nechcete-li zrovna kuličky, můžete těsto rozválet a vykrajovátkem si pohrát s různými tvary.
Upečené Foxky vydrží v chladnu i 10 dnů. Více nemám vyzkoušeno, déle je nejsem schopná před psy schovávat.

kulicky

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ReklamaPracuji...