Notice: Undefined index: bme-message in /hosting/www/bmesoft.cz/i-chovatel/wp-content/plugins/bmesoft-cz/bmesoft-cz.php on line 257

VELKÝ INSPIRAČNÍ KURZ PRO CANISTERAPEUTICKÉ TÝMY

 • 14.2.2016 - 25.5.2016
 • Pro všechny psy bez rozdílu
 • Kulturní dům Ostrava Koblov, Ostrava, 71100, Česká republika
 • Výcvik

 • Canisterapie je terapií za asistence psa. Neměli bychom přitom tedy zapomínat, že pes je „jen“ součástí canisterapeutického týmu. K tomu, abychom dokázali poskytovat ve spolupráci se psem svým klientům kvalitní služby, nestačí, aby náš pes měl absolvovány povahové testy či zkoušky. Mnoho práce, úsilí, empatie, zápalu, nápaditosti, komunikace, organizačních schopností a dalších dovedností a vloh je třeba z naší lidské strany. Pes těžko vymyslí, co a jak budete konkrétně dělat. A právě v tom se Vám náš kurz pokusí pomoci. Posunout Vaši canisterapeutickou praxi na vyšší úroveň, podat Vám pomocnou ruku ve Vašich začátcích, inspirovat Vás k tomu konkrétnímu „co a jak“.

  Čekají na Vás:

  INSPIRACE - NÁPADY - NÁVODY

  Přednostně se snažíme držet hesla, že v jednoduchosti je kouzlo. Pokud jste to totiž zatím nezjistili, tak brzy pocítíte, že během praxe jste psovi schopni věnovat jen cca 30 % své pozornosti (a někdy ani to ne). Veškeré aktivity by tak měly být ze psího pohledu snadné a dobře zvládnuté. To ale v žádném případě neznamená, že budete nuceni stále dělat jedno a to samé. Naopak! Nápaditosti jsou dveře stále otevřeny dokořán!
  - jaké konkrétní aktivity můžete realizovat s klienty (individuální práce; skupinové terapie; různé věkové skupiny, zdraví klienti i s handicapem...)
  - jaké a k čemu můžete využívat pomůcky, ať již kupované či vlastní výroby
  - jak se učí psi i lidé „krok za krokem“ a jak pracovat s různou obtížností aktivit
  - jak strukturovat canisterapeutickou „lekci/návštěvu“ (emoční ladění, udržení pozornosti...)
  - jak využít psa jako motivačního prvku a jak vytvářet „libreto“ k aktivitám (proč to či ono má klient dělat)

  TRÉNINK - SIMULACE CT PRAXE

  Jak se říká „suchá teorie - zelený strom praxe“. Právě proto je důležité některé aktivity si předem vyzkoušet alespoň v simulované CT praxi. Ať už proto, že tím předejdete případné nehodě, ale především, že získáte jistotu v tom, co a jak udělat, aby se dostavil kýžený výsledek.

  - realizace konkrétních aktivit s figuranty (hledáme ideální provedení a aktivitu pro konkrétní CT tým a klienty)
  - trénink komunikačních dovedností pro canisterapeuty (boj s nervozitou, srozumitelné uvedení aktivit, zpětná vazba...)
  - bezpečnost především, aneb jak režírovat aktivity; co vše můžeme udělat pro minimalizování rizika „vyhoření“ psa; jak předcházet nebezpečným situacím a jak si udržet kontrolu nad děním (režie aktivit; empatie vůči psovi...)
  Pro učení konkrétních dovedností CT psů od základní ovladatelnosti až pro triky prosím též zvažte účast v kurzu „Trénink dovedností CT psů“, který je cílen přímo na trénink psů.
  Pokud se pídíte o odstavci „příprava na zkoušky“, tak vás můžeme ujistit, že o tom je celý kurz

  CANISTERAPEUTICKÉ MINIMUM

  - druhy a metody canisterapie

  - jaké cíle je možné při práci s klienty zvolit a jakými prostředky je můžeme naplňovat; proč je důležité stanovit si cíle
  - co byste měli vědět o provozování canisterapie v ČR
  - jak začít, jak se prezentovat vůči organizacím, ve kterých chcete působit

  Cena 3600,-- za kurz pro aktivní tým
  (je možné si s sebou vzít více psů a průběžně je střídat, jako byste měli jen jednoho = bude vám věnován stejný časový prostor, jako byste měli jen jednoho)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ReklamaPracuji...