Notice: Undefined index: bme-message in /hosting/www/bmesoft.cz/i-chovatel/wp-content/plugins/bmesoft-cz/bmesoft-cz.php on line 257

Terapie psem – workshop o zvládání stresových situací se psy

 • 28.5.2016 09:00 - 28.4.2016
 • Pro všechny psy bez rozdílu
 • Antošovická 376/90, Ostrava, 711 00,
 • Kurzy/Semináře/Workshopy

 • http://www.koira.cz/kurz.php?cislo=1454358232
  Potýkáte se s nečekanými reakcemi svého psa na okolí? Máte pocit, že každá procházka se psem je spíše za trest, než za odměnu? Jste přesvědčeni, že z hlediska tréninku děláte vše správně, a přesto se chování vašeho psa vůči okolí moc nemění?

  Co třeba zlepšit své vlastní postoje, zvládání takových situací, a tím pomoci svému psu?

  Jako lidé si v běžném denním provozu většinou stěží uvědomujeme, jaké emoce jednotlivé situace vyvolávají. Většinou máme za to, že když se napovrchu dokážeme ovládnout, nikdo nic z toho, co se děje uvnitř, nepozná. Psi však dokáží naše vnitřní emoce velmi dobře vnímat a reagují na ně, i když se navenek snažíme tvářit jinak. Díky tomu vznikají situace, kdy se naše zvíře chová ve stejné situaci najednou jinak, z našeho pohledu „nelogicky“. Málokdo z nás si totiž uvědomí, že pes možná reaguje na to, co se děje uvnitř nás a nikoliv na to, co dáváme najevo navenek.

  Workshop bude prostorem, kde se budete moci podívat na to, jak ve kterých situacích reagujete uvnitř sebe, zda je tato vaše reakce v souladu s vnějším chováním a jak na tyto vaše reakce odpovídá pes - tj. jak vaše emoce vnímá a co se s nimi snaží udělat.

  Nejedná se o psychoterapii, nebudeme se tedy zabývat závažnými životními tématy. V hledáčku budeme mít běžné a obvyklé situace, do kterých se se svým zvířetem můžete dostat a které, ač běžné a obvyklé, mohou vyvolat pocit tlaku a zátěže a následnou reakci vaší i vašeho psa. Cílem bude pomoci vám nejen rozumově pochopit, ale i dokázat si uvědomit, co se uvnitř vás děje a jak na to reaguje váš pes, tak abyste tyto situace zvládali bez vzájemných lidsko-psích nedorozumění, naopak se vzájemnou podporou.

  KDY?
  28.-29.5.2016
  v sobotu se bude začínat v cca 9.00, konec dle potřeby (17? 18? 19? - prosím nevažte se na konkrétní konec workshopu)

  v neděli se bude začínat opět v 9.00, skončit se pokusíme mezi 16-17h.

  KDO?
  lektor pro lidi: Mgr. Laďka Doležalová
  lektor pro psy: Mgr. Lenka Blachová

  KDE?
  místo bude ještě upřesněno! pouze předběžně plánujeme seminář opět v Bohumíně...
  Hala pro výcvik psů Bohumín - Pudlov, Ostravská 80
  GPS 49.8949783N, 18.3324969E

  PROGRAM?
  V sobotu si ukážeme, jak kdo reaguje na stresové situace, a jakou zpětnou vazbu v ten okamžik člověku ukazuje pes (co a jak pes "říká"). Zkusíme se podívat, jaké možnosti pro zvládání stresových situací máme, a jak se vyznat sami v sobě, abychom mohli změnit zažité stereotypy v jednání a komunikaci.

  V neděli si vyzkoušíme nové strategie pro řešení stresových situací, nejprve sami na sobě, a posléze i se psem, a podíváme se, zda a jak se jeho reakce na jeho člověka změnila.

  Pozn.: Psi budou průvodci v tomto workshopu proměn, budou se účastnit jen v krátkých sekvencích, proto je potřeba, aby šlo o psy zvládající v pohodě odložení v klecích nebo boudičkách. Bude dostatek prostoru psíky vyvenčit, nicméně workshop není vhodný pro psy, kteří takový režim nezvládnou a zažívali by z důvodu odložení příliš velký stres.

  ORGANIZACE
  Akce je určena pro max. 8 týmů (psovod-pes). Diváci nejsou pro tuto akci povoleni.

  Ubytování pořadatel nezajišťuje.

  Cena: 2200,- / tým / víkend

  JAK SE PŘIHLÁSIT?
  pomocí formuláře níže a uhrazením poplatku.
  http://www.koira.cz/kurz.php?cislo=1454358232

  Platby za seminář je možno provádět pouze převodem na účet:
  č. účtu: 2100215999/2010
  VS 28052016
  do poznámky pro příjemce: vaše jméno

  Platba je přenositelná na jiného účastníka (náhradníka), při nesehnání náhradníka není vratná. Seminář je celodenní oba dny bez ohledu na přesnost zahájení, tedy pokud si na něj nerezervujete celý den, nebude vám vrácena ani poměrná částka!
  Zasláním přihlášky a zaplacením poplatku souhlasíte s výše uvedeným.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ReklamaPracuji...